КАРПАТИ: ПОХІД НА ГОРУ ЯГІДНУ

Я так і не потрапила у Карпати цієї осені. Я планувала ловити останні теплі промінчики сонця. Насолоджуватися золотою порою. Підкорювати вершини та багато гуляти. Але життєві обставини і погода внесли свої корективи.

Несподівано у Карпатах настала зима. А я, знаєте, не люблю кататися на лижах, ходити з підмороженим носом і підійматися у гори, вирядженою як капуста. Мені подавай комфортну температуру, довготривалі прогулянки і пікніки на вершинах. Але не склалося.

Втім, спогади у мене ніхто не забрав, як і бажання повторити усе при першій ліпшій нагоді. Так і народилася ця історія.Карпати-1Карпати-2

Сьогодні розповім вам про похід на гору Ягідну, який ми здійснили з подругою минулої осені. Правда, «похід» – дуже гучне слово. Адже тут не було туристичних великих рюкзаків, спеціальної екіпіровки і планів пройти стільки-то кілометрів за певний час. Маршрут на Ягідну – ідеальний варіант для тих, хто бажає «занурення» у гори, але осилити ту ж Говерлу чи Хом’як не може. Така собі версія «лайт», але з досить сильними враженнями.

Шлях починається у селі Микуличин. Ми тому і вибрали цю карпатську місцину, що навкруги дуже багато природних атракцій: Яремче з Водограєм, водоспад Женецький Гук, Скелі Довбуша, і власне гора, на яку можна видертися. Плюс в цьому селі одні з найлояльніших цін на житло.

Карпати-3
Карпати-4

Від центру Микуличина до вершини 7 км. Біля пошти навіть є вказівник. Правда, стрілка вказує зовсім у інший бік.  Але, мабуть, це нікого не бентежить. Хіба що таких «зелених» підкорювачів вершин, як я і моя подруга.

Так ось йти потрібно в протилежну сторону! Маркування жовте, і починається одразу за останнім будиночком. Буквально через декілька метрів воно, на жаль, губиться в лісових хащах. І знову з’являться в 500 м від вершини. Не скажу, що це дуже велика проблема, але на роздоріжжі маркування було б не зайвим. Ми навіть заблукали трішки, але інтуїція, логічне мислення разом з туристами, що пролітали мимо на квадроциклах, вказали вірний шлях.

Карпати-5
Карпати-6
Карпати-10

Сама дорога проходить через ліс. І настільки плавно, що взагалі не відчувається висота. Тим більше, якщо йти без поспіху, робити зупинки, слухати звуки лісу, їсти солодку ожину прямо з кущів, то зовсім нескладно.

А яка ж смачна та ожина! Мабуть, у житті не їла смачнішої за ту, що попадала до рота прямо з гілки. Там була ще брусниця, малина і багато чорничників. Тепер розумієте, чому гора називається Ягідною?

Карпати-9
Карпати-11
Карпати-13
Карпати-14

Ось так непомітно, через декілька годин, ми дібралися до першого привалу. І одразу ж плюхнулися у високу м’яку траву. Лежали десь с півгодини, вдихаючи солодкий медовий аромат.

До речі, тут (не рахуючи туристів на квадроциклах) ми зустріли перших мандрівників.  Більше ми нікого не бачили. Мрія інтроверта!

Карпати-15
Карпати-17
Карпати-19
Карпати-20
Карпати-22

Коли ми дісталися до вершини, завмерли від прекрасних краєвидів. Сиділи і споглядали усю цю красу, не перестаючи дивуватися тому наскільки приголомшливий світ навколо нас. А ми у міській метушні, у постійній гонитві просто цього всього не помічаємо. Постійно поспішаємо, забиваємо голову усілякими дурницями…

Ось заради таких моментів і варто долати ці кілометри. Щоб очистити мізки. Перезавантажитися. Набратися сил. І ще раз собі нагадати, що щастя то в іншому.

Карпати-22
Карпати-23
Карпати-23
Карпати-25
Карпати-26
Карпати-27
Карпати-28

Звідси не хотілося йти, але восени рано темніє. Посидівши годинку, пішли назад тим же шляхом. Спустилися ми швидше, тому що вже не затримувалися біля ожини та квіточок.

Карпати-29
Карпати-30

Карпати-35На Ягідну можна піднятися не тільки з Микуличина (дивіться карту нижче). Якщо будете відпочивати в районі Підліснів або у сусідньому Татарові, також зможете прогулятися на гору.

Карпати-36
Карпати-38

А тепер розказуйте, скільки вершин у вас на рахунку? І як любите проводити час у Карпатах?

 

comments powered by HyperComments