ЧОМУ МЕНЕ НАВЧИЛИ ФОТОПРОГУЛЯНКИ

Ось уже рік я блукаю вулицями рідного міста Рівне з фотоапаратом у руках. За цей час я пережила косі погляди, здивування, настороженість, підсвистування, заглядання через плече і прямі запитання «що ти там фотографуєш». Але це все вартувало тих уроків, які я отримала під час фотопрогулянок. І сьогодні хочу поділитися ними з вами.  ☺

БАЧИТИ ЗНАЙОМІ МІСЦЯ ПІД НОВИМ КУТОМ

Дуже важко фотографувати рідне місто, де кожна вуличка знайома до оскоми на зубах. А ще важче творити в місті, у якому нічого не має. Ні тобі різноманіття мальовничих місць, ні вишуканої архітектури, ні крутих пам’яток.

Але саме в таких умовах я розвинула мега спостережливість та креативність. Я навчилася сканувати простір на 360 градусів у пошуках цікавого сюжету й місто мені відкрилося. Рівне показало те, чого я раніше просто не помічала – старі фрагменти, спокій Гідропарку, вуличні сценки.

АКЦЕНТУВАТИ УВАГУ НА ДЕТАЛЯХ

Деталі вирішують усе. Я перевірила це ствердження на практиці та побачила, як звичайне місце прикрашається завдяки одній дрібничці. Подивіться на фотографії нижче, і ви зрозумієте, що я маю на увазі.

МИСЛИТИ ШИРШЕ

Так вже влаштована наша природа, що ми з превеликим задоволення помічаємо всі недоліки. І я – не виключення. Бачу бруд, розбиті дороги, гори сміття та захаращеність парків. Нарікаю на відсутність лавочок та занедбаність газонів.

Але в бажанні бачити кращу сторону світу, навчилася ставитися до цього по-іншому. Розширюючи горизонти своєї свідомості, у обшарпаності старих будинків знайшла підтвердження віку міста. Серед недопалків – першу фіалку, що пробудилася з довгого сну. А в графіті – виявлення сучасного мистецтва. Так, це дуже суб’єктивно. Але допомагає не зациклюватися на поганому й помічати красу серед усього цього бедламу.

КРАЩЕ ФОТОГРАФУВАТИ

Без цього пункту нікуди. Чим більше фотографуєш, тим краще виходить. ☺ За цей час я вивчила багато прийомів, проекспериментувала з композицією, точкою зйомки та знайшла власні «фішки» хорошого кадру. Приховувати їх не стану. Навпаки, цією публікацією відкриваю нову рубрику «ФОТОБЕСІДИ», у якій буду ділитися своїми думками про фотографію та «секретами» вдалого знімкування.

Якщо ви розділяєте моє захоплення фотографією, відчуваєте щось схоже під час прогулянок із камерою в руках або хочете навчитися краще фотографувати, приєднуйтеся! Будемо пробуджувати внутрішнього творця разом. ☺

comments powered by HyperComments